شرایط، ضوابط و مقررات سامانه

كليه اشخاص حقيقي يا حقوقي كه قصد تكميل اطلاعات پروفايل خود در اين سامانه را دارند مي بايست با مطالعه مفاد "شرايط، ضوابط و مقررات سامانه" و با آگاهي كامل از آن اقدام به تكميل اطلاعت آدرس و اطلاعات كالا را در سامانه نمايند.

تعاريف

تامین‌کننده

« شخص حقیقی یا حقوقی است که در چارچوب قوانین و مقررات و مجوزهای مربوطه اقدام به عرضه یک کالا می‌نماید و ممکن است به صورت بازرگان‏ یا تولید کننده فعالیت نماید. در صورتی تامین کننده می‌تواند به عنوان فروشنده در سامانه فعالیت نماید که دارای عضویت ایران کد باشد و از طریق پورتال ایران کد پس از دریافت عضویت‏ اقدام به اخذ شناسه ملی برای کالا بنماید.»

خریدار

« شخص حقیقی یا حقوقی است که نیاز به خرید یک کالا دارد و از طریق این سامانه با ثبت نام به عنوان «خریدار» درخواست خرید یک یا چند کالا را ارسال می‌نماید. خریدار ممکن است مصرف کننده نهائی باشد یا جزء واسطه های شبکه توزیع کالا که به عنوان تامین کننده عمل می‌کنند‏، باشد. در هر دو فرض‏، خریدار بایستی از طریق مراجعه به این سامانه و ثبت نام در سامانه به عنوان خریدار پس از اختصاص رمز عبور اقدام به ثبت تقاضا خريد کالا مي‌نماید.

سامانه ارتباط تامين كنندگان كالا

اين سامانه متعلق به مرکز ملي شماره گذاري کالا و خدمات ايران بوده و ماموریت خود را در برقراری ارتباط بین تامین کنندگان با یکدیگر و تامین کنندگان با خریداران کالا می‌داند. كه به اختصار به آن سامانه گفته مي شوcد.

مركز ملي شماره گذاري كالا و خدمات ايران

مركز ملي، موسسه‌اي غيرتجاري و غيرانتفاعي وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني كه با مشاركت اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران در سال 1374 ايجاد شد. كه به اختصار به آن مركز ملي گفته مي شود.

الزامات قانونی بازديدکنندگان

  • 1- صحت تمامي اطلاعات درج شده در اين سامانه از طرف خود تامين كنندگان مورد تاييد قرارگرفته است و هرگونه اطلاعات نادرست از جمله در مورد مشخصات شخصی و حرفه‌ای، مشخصات كالا، مجوزهای قانونی و اعتبار آنها مسئوليتي را بر عهده مركز ملي قرار نمي دهد.
  • 2- بازديد كننده مجاز به استفاده از اطلاعات تامين كنندگان براي ارسال پيام هاي تبليغي نمي باشد و در صورت مشاهده پيگيري هاي قانوني صورت خواهد گرفت.
  • 3- بازديدكننده متعهد به رعایت حریم خصوصی تامين كنندگان می‌باشد.
  • 4- هر گونه سو استفاده از نام ، لوگو و برند این سامانه بدون اجازه کتبی مرکز ملي، غیر قانونی بوده و در صورت مشاهده پیگیری های قانونی صورت خواهد گرفت .
  • با توجه به نقش صرفاَ واسطه‌ای این سامانه‏، مرکز ملي هیچگونه مسئولیت در رابطه با محصولات و کالاهای معرفی شده در سامانه، اطلاعات تامين كنندگان و تبلیغات تجاری صورت گرفته در مقابل کاربران و سایر اشخاص اعم از بازدیدکنندگان و غیره را ندارد.

لطفا چند لحظه صبر نمایید...